Zmieniony rozkład jazdy pociągów ICE i IC na obszarach dotkniętych powodzią

Zmieniony rozkład jazdy pociągów ICE i IC na obszarach dotkniętych powodzią

Od 29 czerwca ulepszony powodziowy rozkład jazdy pociągów z i do Berlina i Wolfsburga

Dodatkowe połączenia i krótsze czasy przejazdu - informacje dotyczące nowego rozkładu jazdy są dostępne w systemach informacji i rezerwacji kolejowej - bezpłatna infolinia 08000/ 99 66 33

W związku z utrzymującym się na skutek powodzi wyłączeniem z ruchu linii dużych prędkości Berlin-Hannover Deutsche Bahn przygotowała zoptymalizowany rozkład jazdy pociągów ICE i IC kursujących na tej trasie. Dzięki temu podróżni - mimo ciągle nieuniknionych objazdów - mogą od 29 czerwca planować podróże dalekobieżne z i do Berlina. Systemy informacji i rezerwacji kolejowej DB zostały odpowiednio zaktualizowane.

W nowym rozkładzie jazdy uwzględniono również ponowne włączenie do sieci wszystkich stacji na trasach dalekobieżnych, do których do tej pory nie dojeżdżały pociągi ze względu na szkody popowodziowe. Na trasie między Berlinem a Wolfsburgiem podróżni będą teraz mogli korzystać między innymi z kursującego co dwie godziny bezpośredniego pociągu dalekobieżnego.
Ponadto DB znacząco skraca obecny czas przejazdu pociągu ICE relacji Berlin–Frankfurt n.M.–Karlsruhe-Interlaken z objazdem przez Erfurt i Halle. Zamiast dotychczasowej godziny czas podroży jest teraz dłuższy jedynie o 30 minut.

Na trasach pociągów ICE Berlin–Hannover–Kolonia/Düsseldorf oraz Monachium–Stuttgart–Frankfurt n.M.–Braunschweig–Berlin ze względu na objazdy podróżni w dalszym ciągu muszą się liczyć z czasem podróży dłuższym o 60 minut. Kolej przeprasza za te utrudnienia i od sierpnia poszerza ofertę usług dostępnych w pociągach. Na trasach dotkniętych utrudnieniami będzie bogatszy wybór gazet i czasopism oferowanych w 1. klasie, a podróżni 2. klasy także otrzymają bezpłatną prasę codzienną.

Serwis informacyjny

Czynna pozostaje bezpłatna infolinia, na której można dowiedzieć się więcej na temat wpływu powodzi na ruch kolejowy.


  • Pod numerem 08000 99 66 33 podróżni mogą uzyskać informacje o aktualnej sytuacji przez 24 godziny na dobę.

  • Klienci za granicą mogą dzwonić na numer +49 1805 334444 (opłaty naliczane w zależności od kraju i operatora).

  • Aktualne informacje na temat ruchu pociągów dostępne są również na stronie $url{www.bahn.de/aktuell lub $url{m.bahn.de.


Dokładniejsze informacje dotyczące przewidywanego czasu wyłączenia tras z ruchu i okresu obowiązywania wprowadzonego od 29 czerwca tymczasowego rozkładu jazdy będą dostępne dopiero za kilka tygodni, po zakończeniu trwających obecnie analiz szkód spowodowanych przez powódź. Obecnie, ze względu na wilgotność podłoża, nie można jeszcze przeprowadzić pełnych badań nasypu i torów. Dotyczy to pięciokilometrowego odcinka między miejscowościami Stendal w Saksonii-Anhalt i Rathenow w Brandenburgii.

Informacje nt. rozkładu jazdy

Przed podróżą prosimy o sprawdzenie aktualnych informacji o ruchu pociągów:

telefonicznie pod numerem +49 1805 334444 (opłaty naliczane w zależności od kraju i operatora).