Z Warszawy do Berlina już od 29 euro!

Reichstag w BerlineEurocity Warszawa-Berlin kursuje dzięki współpracy pomiędzy koleją DB oraz PKP IC na odcinku Warszawa - Poznań - Berlin cztery razy dziennie, przejeżdżając przez Frankfurt (nad Odrą). Już w 5:25 min. dojadą Państwo bezpiecznie do celu, z Poznania do Berlina nawet w trzy godziny.

Eurocity Warszawa-Berlin posiada klimatyzację zarówno w 1 jak i w 2 klasie oraz restaurację pokładową oferującą kartę dań z całego świata. Ponadto w 1 klasie mają Państwo do dyspozycji gniazdka umożliwiające między innymi włączenie laptopa oraz stoliki przedziałowe do pracy biurowej w czasie przejazdu. W przypadku podróży Eurocity Warszawa-Berlin konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca siedzącego.

Warto skorzystać z komfortowego sposobu podróżowania, jaki Państwu oferujemy dzięki możliwości rezerwacji biletu online już teraz lub skontaktowania się z nami korzystając z poniższego numeru telefonu: +49-(0)1805 99 66 33 (połączenie podlega opłacie).

Ceny zależne są od dostępności w poszczególnych pociągach, obowiązują one na przejazd w jedną stronę do lub z Niemiec i są dostępne już od 39 euro w 2 klasie (na odcinkach do 250 km nawet od 19 euro!) i od 69 euro w 1 klasie (w przypadku niektórych połączeń nawet korzystniej).

Cena: 2 klasa od 39 euro, 1 klasa od 69 euro, ewent. z opłatą za rezerwację
*na niektórych przygranicznych połączeniach jeszcze korzystniej
Okres rezerwacji: otwarty
Okres podróży: otwarty
Termin przedsprzedaży: Dotyczy Eurocity Warszawa-Berlin: Najwcześniej 60 dni i najpóźniej 3 dni przed dniem podróży. Dla wszystkich innych pociągów ruchu dalekobieżnego, z i do Polski, otrzymuje się bilet najwcześniej 91 a najpóźniej 3 dni przed wyjazdem.
City Night Line: (z doliczeniem rezerwacji na miejsce w wagonie sypialnym, kuszetce lub wagonie z miejscami siedzącymi)
Okres ważności pomiędzy przejazdem na miejsce a powrotem: 15 dni
Odcinek: Trasy ponadgraniczne pomiędzy Niemcami i docelowym krajem europejskim.
Produkty: ICE lub ponadgraniczny IC/EC co najmniej na jednym odcinku DB; dojazd w pociągach lokalnych DB oraz w równolegle kursujących pociągach lokalnych NE, jest dopuszczalny.
Połączenie: tak
Bilet: Obowiązuje na pojedynczy przejazd. Możliwa rezerwacja przejazdu do celu i z powrotem.
Objazd: Brak możliwości objazdu
Klasa wagonu: 1 klasa + 2 klasa
Rabat na BahnCard: Posiadacze karty rabatowej BahnCard 25 otrzymują dodatkowo rabat w wysokości 25%.
Rabat dla współpasażera: Proszę zwrócić uwagę na to, że ceny biletów dla dzieci różnią się w poszczególnych krajach. Ceny ukażą się przy rezerwacji.
Zniżka dla dzieci: Samodzielnie podróżujące dzieci płacą pół stawki biletu dla osoby dorosłej.
Wymiana/zwrot: Zwrot lub wymiana są możliwe za opłatą w wysokości 17,50 euro do dnia przed rozpoczęciem podróży. Od 1 dnia obowiązywania zwrot jest niemożliwy. Istnieje możliwość zawarcia ubezpieczenia na Sparpreis lub na Europa-Spezial już od 6 euro, które zabezpiecza przed opłatami za zwrot lub pozwala na odzyskanie ceny biletu w razie zwrotu z powodu objętego ubezpieczeniem. Poza tym, w pierwszym dniu obowiązywania przejazdu do celu i z powrotem - za dopłatą różnicy kwoty w stosunku do normalnej ceny za trasę regularnego przewoźnika (w pociągu - w cenie biletu u konduktora) oraz za dodatkową opłatę manipulacyjną 17,50 euro za bilet i każdy kierunek, możliwe jest aktywowanie biletu Europa-Spezial na inny pociąg na całej trasie podróży.
Dodatkowe uwagi: Uwagi dotyczące podróży we Włoszech: Trasy ponadgraniczne pomiędzy Niemcami i Włochami.
- przez Austrię: tranzytem przez Kufstein–Brennero/Brenner za wszystkimi stacjami pociągów międzynarodowych, ponadgranicznych z i do Niemiec oraz Merano lub
- przez Szwajcarię: tranzytem przez Bazyleę Bad-Chiasso/Iselle lub Schaffhausen–Chiasso/Iselle za wszystkimi stacjami pociągów międzynarodowych z i do Mediolanu
Przesiadki we Włoszech nie są dozwolone. (Wyjątek: Merano z przesiadką w Bolzano)
Wskazówka: Bilety na Europa-Spezial obowiązują wyłącznie na wpisane dni i połączenia aż do wyczerpania zapasów. Przekroczenie granicy może mieć miejsce wyłącznie w zarezerwowanym pociągu dalekobieżnym DB Bahn.

Wymiana lub zwrot biletów:

Jeżeli nie zamówili Państwo oferty online, przy zwrocie należy złożyć zarówno bilet, jak i przynależną rezerwacje miejsca.

Eurocity Warszawa-Berlin

Wyposażenie pociągu:

  • Wifi w 1 klasie
  • Restauracja pokładowa
  • Wagon dla podróżujących z dziećmi
  • Odpowiednie miejsca dla ludzi niepełnosprawnych
  • 1 i 2 klasa
  • miejsce na rowery

Rezerwacja obowiązkowa, dostępne 6 miejsc, bilet na rower w wysokości 10 euro.